3 rzeczy, które uprzyjemnią granie na komputerze

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Długie rozgrywki przy komputerze mogą sprawić dyskomorf fizyczny. Dlatego tak ważne jest, aby mieć wygodne miejsce, które uprzyjemni używanie sprzętu. Jakie rzeczy powinny znaleźć się w pokoju gracza? 

Biurko gamingowe – wizytówka geeka 

Dla gracza jest to najważniejszy mebel w pokoju. To na nim może zmieścić praktycznie wszystko – od myszki po gadżety gamingowe. Ważne, aby biurko było odpowiedniej długości i szerokości. Priorytetem jest również materiał, z którego zostało zbudowane. Na rynku występują: drewniane, z płyty MDF, z tworzywa sztucznego oraz metalu. Należy zwrócić uwagę na zakończenie blatu. Jest ono szczególnie narażone na uszkodzenia i zabrudzenia. Biurka gamingowe powinny mieć też opcję regulacji. Funkcja daje możliwość dopasowania wysokości blatu do wzrostu gracza. Dodatkową zaletą będą niewątpliwie meble, które mają możliwość wysuwania części narożnej. Dzięki niej będziesz miał dodatkową przestrzeń na inne gadżety.  Ważne, aby mebel był zaopatrzony w dodatkowe półki lub tunele, które pozwolą na schowanie kabli. Zapobiegnie to zaplątywaniu się przewodów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Pro-Gamer by Yumisu (@progamer.yumisu)

Biurko należy też wybrać takie, które swoim designem będzie pasować do wnętrza. Elementy wyposażenia w jasnej barwie rozświetlą naturalnie pomieszczenie. Natomiast ciemne kolory dodają tajemniczości i elegancji dla stanowiska. Atrakcyjne są również modele z własnym oświetleniem oraz wnęką do trzymania podkładki pod mysz. Plusem są biurka, które posiadają kółka. Mobilność w tym przypadku polega na tym, że w przyszłości w bardzo łatwy sposób będziesz mógł zmienić położenie tego mebla w pomieszczeniu.  

Słuchawki nauszne 

Każdy najmniejszy szmer czy hałas może deprymować podczas rozgrywki, dlatego taki gadżet jest ważny w poprawieniu komfortu gracza, dając mu możliwość całkowitego skupiania się na grze.

Osoba spędzająca czas przy komputerze nie może pozwolić sobie na chwilę rozproszenia.

Kluczowe jest, aby sprzęt tłumił odgłosy z zewnątrz. Najlepiej sprawdzą się tutaj słuchawki zamknięte, które izolują dostarczane dźwięki. Tym samym, gracz skupia się wyłącznie na odgłosach z rozgrywek. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

  • pasmo przenoszenia –  wyrażana w hercach (Hz), tutaj liczy się wartość basów, które umilą godziny spędzone na graniu;
  • waga – zdecydowanie nie wybierać słuchawek, które są ciężkie. Po dłuższym użytkowaniu można poczuć dyskomfort (ucisk głowy i uszu)
  • poziom natężenia dźwięku – na rynku przeważają oferty, w których natężenie sięga około 100 dB. Im wyższa wartość, tym głośniej będzie można odtwarzać dźwięk;
  • zintegrowany mikrofon – jest narzędziem do natychmiastowej komunikacji, ponieważ w trybie online liczy się szybkość przepływu informacji, a gdy piszesz, coś na czacie to zajmuje to znacznie dłuższy czas. Jeśli dane słuchawki nie mają tej funkcji, to można oddzielnie przyczepić sprzęt i cieszyć się z funkcjonalności gadżetu.

Powyższe parametry to tylko część rzeczy, które trzeba rozważyć przy zakupie. Nie można zapomnieć o długości przewodu w słuchawkach. Im krótszy, tym mniejsza swoboda podczas grania. Prawidłowe parametry powinny zmieścić się w przedziale od 1,2 do 1,3 m. W internetowych sklepach znajdą się też oferty kabli ponad 2-metrowych. Możesz wybrać bezprzewodowe, ale nie ma gwarancji, że połączenie Bluetooth nie zostanie przerwane. Podczas użytkowania sprzętu do słuchania muzyki możesz otworzyć aplikację Spotify i cieszyć się dobrą jakością dźwięku.

Fotel – tron dla graczy

Kilkugodzinne rozgrywki na słabej jakości meblu mogą wpłynąć na naszą postawę. Dopasowane krzesło to gwarancja wygody przy użytkowaniu komputera. Nic tak nie powoduje dyskomfortu, jak niewygodne, skrzypiące fotele. Przy wyborze należy kierować się przede wszystkim  rozmiarem, wykończeniem i funkcjonalnością. Plusem regulowanego siedziska jest to, że można ustawić go pod wzrost użytkującego.

Obicie mebla skóropodobnym i nie śliskim materiałem gwarantuje komfort podczas siedzania. Warto, aby fotel posiadał podłokietniki, które odciążą ręce. Duży wybór tego rodzaju wyposażenia można znaleźć w sklepie Pro-gamer.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Pro-Gamer by Yumisu (@progamer.yumisu)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*